Szanowni Państwo,
w 2012 roku, FAKRO złożyło do Komisji Europejskiej oficjalną skargę na nadużywanie pozycji dominującej przez firmę Velux licząc na to, że jej rozpatrzenie będzie formalnością. Tymczasem od pięciu lat sprawa leży w Komisji niemal nietknięta. W sumie przez  dziesięć lat Komisja nie zadała sobie trudu, aby rozstrzygnąć czy działania podejmowane przez Velux są zgodne z prawem czy nie.

W związku z tym FAKRO złożyło petycję do Parlamentu Europejskiego, w której zwracamy uwagę na szerszy problem polegający na braku egzekwowania europejskiej polityki konkurencji przez Komisję.

Zachęcamy do zapoznania się z treścią petycji:


Treść Petycji


Dlaczego warto oddać swój głos?

Poparcie petycji przez dużą liczbę osób stanowi bardzo ważny sygnał dla Europosłów pracujących w komisji Petycji. Oznacza bowiem, że sprawa jest ważna nie tylko dla zgłaszającego, ale także dla innych osób, które utożsamiają się z przedłożonym problemem. W praktyce, opinia komisji Parlamentu Europejskiego będzie stanowić pewnego rodzaju zalecenie dla Komisji Europejskiej jak funkcjonować w danym temacie.

Pomyślne rozwiązanie sprawy FAKRO stanowi szansę rozwoju nie tylko dla firmy FAKRO, ale także daje nadzieję pozostałym firmom z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które borykają się z problemem nieuczciwej konkurencji ze strony zachodnich koncernów.
 

W jedności siła. Czekamy także na Twój głos!

 

https://petiport.secure.europarl.europa.eu/petitions/pl/registration/register